RTG, TK, USG, EEG - 24 355 72 62, MR - 24 337 11 00
NZOZ Diagnostyka Sp. z o.o. 99-300 Kutno, ul. Kościuszki 52

Jak przygotować się do badania USG?

Badanie należy wykonywać na czczo.

  • Co najmniej 6 godzin przed badaniem nie można nic jeść, dopuszcza się picie niegazowanej wody niewielką ilość, małymi porcjami starając się przy tym unikać nadmiernego połykania powietrza,
  • Nie należy też żuć gumy ani palić papierosów,
  • Pacjenci przyjmujący leki – powinni leki przyjąć zgodnie z zaleceniem lekarza, popijając je niegazowaną wodą, nie później jednak, niż 1 godzinę przed badaniem,
  • W godzinach popołudniowych/wieczornych w dzień poprzedzający badanie należy unikać pokarmów i płynów wzdymających, napojów gazowanych, jogurtów, itp.
  • Pacjenci z tendencją do wzdęć – poza w/w zaleceniami, powinni zachować lekkostrawną dietę już dwa dni przed badaniem,
  • W dniu poprzedzającym badanie należy przyjmować Simetigast Forte 1 kapsułkę wieczorem i 1 kapsułkę rano w dniu badania lub Espumisan 3 x dziennie po 3 do 4 kapsułek (środek odgazowujący – dostępny w aptece bez recepty).

Badanie USG układu moczowego

Badanie USG układu moczowego obejmuje ocenę nerek i pęcherza moczowego. Ocena nerek nie wymaga szczególnego przygotowania, ale aby ocenić pęcherz moczowy, wymagane jest jego wypełnienie w możliwie maksymalnym stopniu.

  • Pacjent powinien stawić się na badanie z pełnym pęcherzem, co najmniej jedną godzinę po wypiciu 1 do 1,5 litra niegazowanych płynów.

Dzięki wypełnionemu pęcherzowi można ocenić jego kształt oraz grubość i zarysy ścian. Pozwala to również ocenić prostatę – w przeciwnym wypadku gruczoł ten jest przesłonięty przez gaz w jelitach.

Na badanie należy (w miarę możliwości) przynieść wyniki poprzednich badań USG danej okolicy lub wyniki innych badan dotyczących tego problemu.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

NZOZ Diagnostyka Sp z o.o.
Kościuszki 52, 99-300, Kutno

Rejestracja TK, RTG, USG, EEG, Mammografia
(od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 18:00)

24 355 72 62,
24 388 04 60
rejestracja@diagnostykakutno.pl

Rejestracja MR

 24 337 11 00
mr@diagnostykakutno.pl